Baraka Sanat Cafe

0
4031

Soba Başında Kahvaltı Keyfi

Hafta sonu Ankara’da kahvaltı yapabileceğimiz yer alternatifleri ararken “Baraka Sanat Cafe” ile karşılaştık ve gitmeye karar verdik. Zaten zor seçim yapan bir çift olarak güzel yorumları da görünce hemen ikna olduk ve İncek’e doğru yola çıktık. İncek Bulvarı üzerinde, TED Koleji kavşağından girip bulvara paralel bir şekilde biraz ilerledikten sonra zaten sol tarafınızda karşınıza çıkacak.

Burası köyün içerinde ve bahçesi olan, yazın özellikle de çocuklu aileler için çok daha keyifli olabilecek bir yer. Tabi biz yerde bir kaç cm kar varken gittik, hava oldukça soğuktu ve kimseler yoktu. Aslında kimsenin olmaması da hoşumuza gitmişti. Öncelikle çok sıcak bir şekilde karşılandık, güzel bir yere oturduk ve yanımızda yanan soba ile ısınmaya başladık.

2 kişilik serpme kahvaltı istedik. Kahvaltılarımız hazırlanırken sobanın üzerinde demlenen çay ile kendi servisimizi yapmaya başladık. İlk olarak soğuk olan malzemeler servis edildi. Ardından yeni çıkan ekmekler, sobada pişen patates ve diğer sıcaklar servis edildi. Ayrıca sobada pişirmeniz için kestanede veriliyor ve eğer bizim sobada unutup yakmazsanız kestane keyfide yapabilirsiniz 🙂

Peki bu kahvaltı için ne kadar ödedik derseniz, iki kişilik serpme kahvaltının fiyatı 60 TL. Diğer yemekler için de fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz.

Neleri Beğendik ?

  • Sıcak tabağın (patates kızartması, hamur, sosis) servis edilme şeklini
  • Sobanın içerisinde pişen patatesin, üzerine mısır, ketçap ve mayonez eklenerek kumpir tadında sunulmasını
  • Yanımızdaki odun fırınında pişen sıcacık ekmeği
  • Soba üzerinde her daim sıcak olan çayı
  • Sobada kestane pişirmeyi

Neleri Beğenmedik ?

  • Bıldırcın yumurtasını
  • Patates kızartmasının aşırı yağlı olmasını

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here