Hamlakit Restaurant

0
2779
Hamlakit
Hamlakit

Karadeniz Yaylalarından Gelen Lezzet: Hamlakit

Hafta sonu yeni bir kahvaltı yeri ararken, bu sefer de Hamlakit dikkatimizi çekti. Hem Gölbaşı’nda olması, hem de muhlamanın çok fazla kişi tarafından beğenilmiş olması bizler için yeterli sebepler di 🙂 Farklı bir kahvaltı önerisi arıyorsanız Baraka Sanat Cafe‘yi de tavsiye edebiliriz.

Burası karadenizli bir işletme ve Gölbaşı’nda iki tane şubesi bulunuyor. Adını karadenizde bulunan bir yayladan alıyormuş. Aslında ilk şubesi bir benzin istasyonunun içinde ve küçük bir yer. Ankara Konya Yolu’nun Gölbaşı çıkışında Shell benzin istasyonunda bulunan bu yer, genelde yola çıkanların ayak üstü birşeyler atıştırdıkları bir yer. Sanırım yemekler bu kadar çok beğenilince ve aileler için biraz daha ferah bir ortam ihtiyacı olunca ikinci şube açıyorlar. İkinci şube ise Gölbaşı girişinde “Gölbaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nin hemen yanında bir apartmanın girişinde yer alıyor.

Hafta içi gidecek olanlar, pazartesi günleri benzin istasyonunda bulunan şube, salı günleri ise diğer şubenin kapalı olduğu bilgisini unutmasın. Hafta sonu gidecek olanlar ise rezervasyon yaptırmayı unutmasın. Biz rezervasyon yaptırmadan gittik ve zor da olsa yer bulabildik ama belli bir saatten sonra inanılmaz kalabalık oluyor. Bu yüzden yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Kendimize bir yer bulup oturduktan sonra en zor bölüme geliyoruz 🙂 Gitmeden önce okuduğumuz yorumlara göre mutlaka muhlamayı denemeliyiz diye düşünüp bir tane muhlama, bunun yanında yine yapılan yorumlara göre sucuklu yumurta tercihimizi yapıyoruz.  Bunlarla birlikte bir de bal&kaymak söyleyip siparişimizi tamamlıyoruz. Kızarmış ekmeğiniz ve çayınız oturduğunuz sürece sürekli geliyor.

Eğer bir muhlama ne kadar güzel olabilir ki diye düşünüyorsanız mutlaka buraya gitmeli, denemeli ve bu soruyu tekrar sormalısınız 🙂 Sanırım yöresinden getirdikleri tereyağı ve peynir bu işin püf noktaları. Aslında sucuklu yumurtaları da güzel di fakat muhlamanın gölgesinde kaldı diyebiliriz.

Kalabalık olmasına rağmen garsonlar gayet hızlı ve herkese yetebiliyorlar, bu yüzden siparişlerinizde gecikme olmuyor. Ayrıca çocuklar için küçük bir de oyun alanı bulunuyor.

Son olarak bu kahvaltı için 39 TL hesap ödüyoruz.

Neleri Beğendik ?

  • Muhlamasını (Bir daha gelsek sanırım sadece muhlama yiyebiliriz, hatta iki tane 🙂 bile yiyebiliriz)
  • Garsonların hızını
  • Çay ve ekmek servisinin sürekli yenilenmesini
  • Fiyatlarını
  • Başka bir zaman, akşam yemeği için gittiğimizde kadınlar günü sebebiyle her kadın misafir için canlı çiçek vermelerini

Neleri Beğenmedik ?

  • Garsonların bahşiş alabilmek için rahatsız edici bakışlarını,
  • Masalardan toplanan bulaşıkların çocuk oyun alanının hemen yanındaki yerde biriktirmelerini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here