Samsung Gear S3 İnceleme

0
1813
Samsung Gear S3
Samsung Gear S3

Samsung Gear S3 İnceleme yazısını yazmadan önce cihaz ile bir hafta vakit geçirdim. Daha önce Xiaomi akıllı bileklik kullandıktan sonra Samsung Gear Fit 2 almış ve uzun bir süre kullanmıştım. Bununla ilgili inceleme yazısını okumak isterseniz Samsung Gear Fit 2 İnceleme sayfasını ziyaret edebilirisiniz. Aslında gayet de memnundum fakat kordonu kopunca ve yeni kordon bulamayınca Aliexpress’ten kordon sipariş ettim ve beklemeye başladım. Bu arada kafam sürekli Samsung Gear S3 modeline de kayıyordu ve sonun Gear S3 Frontier aldım. Bu arada Samgun Gear S3, Frontier ve Classic olmak üzere iki farklı model ile satılıyor. Cihaz ile ilgili detaylı bilgileri Samgung Türkiye sayfasından öğrenebilirsiniz.

Tasarım

Bana göre akıllı saatler arasında şu anda en iyi tasarıma sahip olan cihaz. Aslında en iyi tasarımdan kastım saat formuna en çok benzeyen cihaz diyebilirim, şeklinin yuvarlak olması, çok kalın olmaması gibi özelliklerinden dolayı ilk bakışta gerçek bir saat gibi duruyor. Gear Fit 2’den bence ayrılan en önemli özelliği yuvarlak bir kadrana sahip olması. Ayrıca kordonu 22 mm lik standart bir kordon ve bu sayede çok fazla alternatif kordon bulabiliyorsunuz. Örneğin samsung gear fit 2 için ben Türkiye’de sadece bir web sitesini kordon bulabildim o da çok pahalı gelmişti. Ama Samsung Gear S3 için, bu modele özgü kordon aramanıza gerek yok dediğim gibi standart bir 22 mm lik kordonu kullanabilirsiniz. Bu arada henüz saati almadan önce Aliexpress’ten farklı renklerde kordon sipariş ettim ve gelmesini bekliyorum, böylece tasarım özelliğini farklı renk kordonlar ile zenginleştirmiş olacağım.

Gelelim kadran bölümüne, cihazı alınca içinde kurulu bir şekilde 9 farklı kadran tasarımı var ve kadranlar arasında geçiş yapmak çok kolay. Ayrıca Samsung Galaxy App kullanarak yüzlerce farklı kadran modellerini de indirebilirsiniz. Böylece hem kordon rengine, hem de o günkü kıyafetinize göre saat tasarımını şekillendirebilmeniz mümkün.

Cihaz üzerinde bulunan 2 faklı fiziksel butun ile menüler arasında geçiş yapabilir ve kadran üzerinde yer alan dönen halkasını farklı işlevlerde kullanabilirsiniz.

Kullanım

Samsung’un akıllı bileklik ve saatlerinin kullanım kolaylığı oldukça başarılı. Zaten Gear Fit 2′ ye benzer bir şekilde kullanım özellikleri sunuyor. Özellikle kadranın üzerinden bulunan halkayı çevirerek hem farklı kadran tasarımları arasında hem de menüler arasında geçiş yapabilmek çok kolay. Cihazı kullanabilmek için telefonunuza ilgili uygulamayı yüklemeniz gerekiyor, isterseniz bir çok ayarı telefondaki uygulama aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Özellik

Samsung Gear Fit 2’de özelliklerinin ne kadar geniş ve kullanışlı olduğundan bahsetmiştim ama bu model çok daha başarılı. Ekran kalitesi fark edilir derecede iyi. Bunun yanında dahili hoparlör mevcut ve bu sayede saat üzerinden telefon görüşmelerinizi yapabilmeniz, müzik dinlemeniz mümkün. Bu modelde de dahili GPS kullanılmış ve bu sayede açık hava sporlarınızı doğrudan GPS bilgileri ile takip edebilirsiniz. Marketten sadece farklı tasarımlara ait kadranlar değil çeşitli uygulamalar da indirebilirsiniz. Gear Fit 2’de olduğundan çok daha fazla uygulamaya sahip.

Bu arada cihaz şimdiye kadar ki en uzun pil ömrüne sahip cihazlardan. Ortalama 3-4 günlük bir pil sunan cihazı düşük ışık, güç tasarruf modu gibi özellikler ile kullanırsanız bu süreyi arttırmanız mümkün görünüyor.

Fiyat

Cihazında bana göre tek olumsuz tarafı fiyatının biraz pahalı olması.1200 TL ile 1500 TL arasında değişen fiyatları mevcut. Samsung her yeni model çıkarttıkça eski model fiyatları malesef çok düşüyor. Bu yüzden fiyat açısından pahalı bulanan bu cihazı almak için belki de yeni modelinin çıkmasını bekleyebilir. Gear Fit 2’yi 599 TL ye aldıktan bir kaç ay sonra fiyatı 399 TL ye düştü. Bunda en büyük etkenin Gear Fit 2’den bir kaç sonra Samsung Gear S3’ün çıkmış olması. Eğer teknolojik cihazları seviyorsanız, aksesuar olarak saat sizler için önemli bir detay ise ve de duyamadığınız telefon, mesaj, mail gibi olaylar başınıza çok sık geliyorsa bu cihaza sahip olabilirsiniz. Fiyat pahalı ama bir haftalık kullanım sonrasında bu fiyatı hakeden bir cihaz olduğunu söyleyebilmek mümkün.

DEĞERLENDİRME
Tasarım
10
Kullanım
9
Özellik
9
Fiyat
7
KAYNAKFotoğraf Samsung Web Sitesinden Alınmıştır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here