Ucuz Uçak Bileti için En Kolay Adres | kolayyolculuk.com

0
528

Kolay Yolculuk

İnternet üzerinden uçak bileti alabileceğiniz onlarca hatta belki yüzlerce platform mevcut. kolayyolculuk.com da bu platformlardan bir tanesi. İnsanlar artık uçak bileti almadan önce bir çok yerden fiyatları karşılaştırıp güvendikleri ve ucuz buldukları yerden biletlerini alıyorlar.

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu başlıklı yazıda da belirtildiği gibi uçak bileti arama motorları bir çok konuda sizlere yardımcı olabiliyor.

Çok sayıda arama motoru sayesinde ucuz uçak bileti bulabilmeniz mümkün. Aynı havayolu firmasının aynı uçuşuna nasıl birisi 1000 TL derken, diğer arama motoru 800 TL diyebiliyor. Bu durum ister istemez insanın aklına arama motorlarına güvenmeli miyim diye soru getiriyor.

kolayyolculuk.com nedir ?

kolayyolculuk.com basit ve kullanışlı arayüzü ile internet üzerinden farklı havayollarına ait uçuşları karşılaştırmanıza ve en uygun bileti güvenli bir şekilde almanızı sağlayan bir web sitesidir. Yani internet müşterilerine en uygun fiyatları en güvenli ve en hızlı yoldan sağlayan online bir seyahat acentasıdır.

kolayyolculuk.com üzerinden nasıl bilet alınır ?

İnternet üzerinden uçak bileti aramak ve bulduğunuz bileti almak kolay arayüzler sayesinde hızlı bir şekilde yapılmalı. kolayyolculuk web sitesi üzerinden uçak bileti, otel ve araç kiralama gibi hizmetleri satın alabilirsiniz. kolayyolculuk.com‘a girdiğinizde oldukça sade bir ekran sizi karşılıyor. İlk ekran en uygun uçak biletlerini listeleyebileceğimiz uçak bileti arama sayfası.Bu ekran üzerinden ;

  • Nereden
  • Nereye
  • Gidiş Tarihi
  • Dönüş Tarihi
  • Yolcu Sayısı
  • Uçuş Sınıfı bilgileri ile sorgu sonuçlarına hızlı bir şekilde ulaşılabiliyorsunuz. Eğer seçtiğiniz yerler ve tarih aralığında birden fazla uçuş varsa, bunları karşılaştırıp seçim yapabileceğiniz bir ekran geliyor.

Burada yapmış olduğunuz seçimler sonrasında gördüğünüz Her şey Dahil Toplam Fiyat, ödeme aşamasında da değişmiyor. Bazı web siteleri seçmiş olduğunuz uçuşları size 100 TL olarak gösterip ödeme aşamasına gelince bu fiyatın 110 TL olduğunu gördüğünüz olmuştur. kolayyolculuk.com bu konuda kullanıcının kafasını karıştırmayacak şekilde sabit bir fiyat bilgisi sunuyor.

kolayyolculuk.com güvenli mi ?

Günümüzde online olarak  hizmet veya mal satan çok sayıda web sitesi mevcuttur. Bazı durumlarda çağımızın gerektirdiği bu teknoloji suistimal edilebiliyor ve güvenlik açıkları sebebiyle insanlar dolandırılabiliyor. Bu yüzden internet üzerinden yapacağınız herhangi bir alışverişin mutlaka güvenilir yerlerden olması önem kazanıyor.

Ben bu durumlarda öncelikle web sitesinin popülerliğine, ödeme yöntemlerine ve güvenlik sertifikalarına bakarım. Eğer uçak bileti alacağınız web sitesi popüler ise zaten güvenilir olduğunu da göstermektedir.  Ben bir web sitesinin popülerliğini ölçmek için amazon tarafından geliştirilen alexa.com u kullanıyorum. Alexa bir web sitesinin dünyadaki ve yayın yaptığı ülkedeki sıralamasını gösteren güvenilir bir kaynaktır. Benim açımdan dünyada yayın yapan web siteleri içinde ilk bir milyon arasında yer almak sitenin popüler olduğunu göstermektedir.

Ayrıca web sitesinde yer alan SSL sertifikası, 3D Güvenli Ödeme gibi araçlar da sitenin güvenilirliği ile ilgili bilgiler vermektedir. Bunların yanında seyahat acentasının TURSAB ve IATA gibi üyeliklerinin de olması önemli avantajlardandır. Bütün bu kriterleri değerlendirdiğiniz zaman kolayyolculuk.com un güvenli bir online seyahat acentası olduğunu söyleyebiliriz.

kolayyolculuk.com ucuz mu ?

Bu sorunun en net cevabı ise, seçeceğiniz herhangi bir uçuşu diğer web siteleri / arama motorları ile karşılaştırmak olacaktır. kolayyolculuk.com‘un özellikle yurt içi uçuşlarda diğer sitelere oranla nasıl uygun bir fiyat verdiğini gelin birlikte görelim. Aşağıda bilgileri yer alan uçuşu hem kolayyolculuk.com üzerinden hem de popüler diğer web siteleri / arama motorları üzerinden araştırıp karşılaştıralım.

Nereden -> Nereye: Ankara -> Çanakkale

Gidiş – Dönüş Tarihleri : 15 Eylül 2018 – 16 Eylül 2018

Kaç Kişi: 2 Yetişkin + 1 Çocuk (3 yaşında)

5 farklı web sitesi üzerinden yapılan arama sonuçlarına göre yukarıdaki uçuşun fiyatları 954.54 TL ile 1162.99 TL arasında değişmektedir. Bu siteler arasında en uygun fiyatı veren yer ise kolayyolculuk.com oluyor. Aşağıdaki tablodan ve görsellerden bu fiyatlar görebilirsiniz.

Aynı uçuşun farklı sitelerde neden bu kadar farklı fiyatlar ile karşınıza çıktığını düşünebilirsiniz. Aslında fiyatın kırılımlarını detaylı gösteren web sitelerinde bu farklılıkların nereden kaynaklandığını görebilirsiniz. Her seyahat acentası Masraf/Hizmet bedeli adı altında bir ücret kesmektedir. Yukarıdaki uçuş için kolayyolculuk.com toplam 18 TL Masraf/Hizmet bedeli keserken, bir diğer acentanın 36 TL , başka bire acentanın ise 46 TL kestiği görülüyor. Bütün bunların sonucunda ise o bilet için sizin ödeyeceğiniz toplam miktar değişiklik gösterebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here