Üsküp Konaklama Rehberi

0
1737
Konaklama Görsel
Konaklama Görsel

Üsküp konaklama ile ilgili araştırma yaparken ev mi otel mi arasında çok ikilem de kalmıştık ve nihayetinde 3 odalı 5 imizin kalabileceği bir ev olmasına karar verdik. Booking üzerinden bulduğumuz  “SkopjeLUX Apartments” için gerekli rezervasyonumuzu yaptık. Buraya kadar herşey normal görünüyor 🙂

Havaalanında inip, 2 taksiye bindik ve kiraladığımız eve doğru yola çıktık. Bu arada yoldayken evi kiraladığımız yere ulaştık ve saat 14:00 gibi check-in yapabileceğimiz bilgisini öğrendik ama belki eşyalarımızı bırakabiliriz diye eve doğru gitmeye karar verdik. 20-25 dakikalık bir yolculuğun ardından taksici o adrese getirdiğini söyledi ve taksiden inip evi aramaya başladık. Adında LUX, Apartman gibi ifadeleri gördüğümüz bir yere girip, geldiğimizi söyledik ama yanlış adrese gelmişiz 🙂 Benzer isim de çok sayıda yer olduğu için böyle bir karışıklık yaşıyoruz. Yanlış geldiğimiz yerdeki adam, aslında gitmemiz gereken yerdeki kişiyi aradıktan sonra saat 2 gibi meydanda buluşacağımızı, bizi bekleyeceğini söylüyor. Bu arada saat daha erken olduğu için yemek yemeye karar veriyoruz ve ev seçimimizi sorguluyoruz. Acaba son dakika fırsatı olarak düzgün bir otel bulabilir miyiz diye farklı bir Üsküp konaklama araştırması da yapmadan duramıyoruz 🙂 ve en sonunda evi görüp ona göre karar veririz diye düşünüyoruz.

Bu arada biz yemek yerken buluşmayı beklediğimiz adam evin elektrik tesisatında arıza olduğunu ve tamirinin uzun süreceğini ve istememiz halinde farklı bir eve yönlendirebileceğini söylüyor. En iyisi adamla buluşup bu işi orada çözelim diye düşünüyoruz ve saat 14 olunca meydan da adamı beklemeye başlıyoruz. Bir yarım saatlik bekleme sırasında adama gelecek mi, ya gelmezse, acaba şu gelen mi gibi düşüncelere dalmışken beklenen adam geliyor 🙂 aynı şeyleri tekrarlıyor ve bize teklif ettiği iki evi de görmek isteyip karar vereceğimizi söylüyoruz. Evlerden bir tanesi Üsküp Meydanı’na bir iki dakikalık yürüme mesafesinde, konumu çok iyi olduğu için evi görmeye gidiyoruz. Meydanın hemen arkasındaki bir alanda bir apartmanın birinci katındaki ev. Ev bir yatak odası, bir salon ve mutfaktan oluşuyor. Eşyalar çok çok yeni ve iyi olmamasına rağmen kalınabilecek gibi görünüyor.

Diğer evde bu eve yaklaşık 10 dakikalık bir mesafedeymiş, burası da görüldükten sonra iki evi de kabul ediyoruz. Bu arada daha önce booking üzerinden rezervasyon yaptığımız fiyat 3 odalı tek bir ev içindi, bu yeni evlere ise toplamda 10 euro daha fazla ödüyoruz.

Kaldığımız evler ile ilgili genel değerlendirme yapacak olursak, evin bazı mobilyaları çok eski, yatat büyük olmasına rağmen kırıktı bu yüzden çok rahatsız ve sesliydi, mutfağın elektrikleri çalışmıyordu, diğer evin salonunda bulunan ve açılınca yatak olan koltuk kırıktı. Bu yüzden tercihimiz için pişman oluyoruz ve Üsküp konaklama için otel bakmasını tavsiye ediyoruz 🙂

Üsküp’te Nerede Kalınır ?

Üsküp gezimiz sırasında karşılaştığımız ve özellikle konum olarak tavsiye edebileceğimiz ve keşke şunlardan birinde kalsaydık dediğimiz 🙂 oteller ise şunlar;

 • Marriott Otel
  • Tartışmasız Üsküp’ün en iyi otel. Üsküp Meydanı içerisinde yer alıyor, fiyatları ortalamanın üzerinde.
 • Stone Bridge Otel
  • Taş Köprünün hemen karşısında (Müslüman tarafında), Vardar Nehri kenarında yer alıyor. Özellikle köprü ve nehir manzaralı odaları tercih edilebilir. Üsküp’ün pahalı otellerinden
 • Ibis
  • Zincir otel statüsünde olan Ibis, Üsküp Meydanı’na çok yakın bir yerde bulunuyor. Marriott otel ile aynı sokakta yer alan otel özellikle fiyat anlamında tercih edilebilir.
 • London Bed & Breakfast
  • Burası da meydana çok yakın bir konumda bulunuyor ve fiyatları diğer otellere göre uygun durumda, ayrıca altında çok güzel ve şık bir restaurant bulunuyor.
 • Holiday Inn
  • Listedeki diğer otellere göre meydana biraz uzak konumda (yaklaşık 400 m) olmasına rağmen, nehir kenarında yer alan pub/restaurant tarzı eğlence/yemek yerlerine oldukça yakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here